Montáž LPG

Naše firma se kromě dalších věcí nově zabývá také přestavbou vozidel s benzínovými motory na pohon LPG (Liquefied Petroleum Gas). Důvodem pro takovouto přestavbu je samozřejmě výrazné zlepšení ekonomiky provozu automobilu.

Obecně se dá říct, že náklady na pohonné hmoty v případě přestavby klesnou na 50 - 60% původních hodnot. A to už je vzhledem k současným cenám podstatná položka. Naše rozhodnutí montovat tyto systémy přímo souviselo s našimi zkušenostmi ze servisní činnosti. 

Často jsme se setkávali s těmito 2 nešvary:

1. Zbrklá nepečlivá montáž

Velmi často jsme se setkávali s tím, že plynaři namontují zařízení do auta naprosto bez rozmyslu. Umístění komponentů je voleno nesmyslně a často překáží i banálním servisním úkonům nebo údržbě. Například výměně svíček nebo některého filtru.

Kabeláž, která je samozřejmě ve výchozím stavu dodávána jako univerzální, není přizpůsobená dané montáži, ale porůznu natahaná po autě. Takovéto zařízení sice většinou alespoň z počátku funguje, ale přináší svým uživatelům problémy později.

2. Vyhýbání se opravám

Bohužel velmi častý jev. Uživatel má nějaký problém s chodem motoru. Jede do servisu. Tam je odeslán za plynařem, protože problém je v plynu. Plynař auto zkontroluje a odešle zpět s tím, že plyn funguje dobře a problém je jinde. A uživatel auta se ocitá v kolotoči problémů, které jako laik těžko řeší.

Proto se snažíme tyto věci dělat "jinak". Nesnažíme se o rychlostní rekordy při montáži. Za jeden den to opravdu poctivě udělat nejde. Je potřeba pečlivě vybrat umístění komponentů, tak aby nezavazely a plnily svoji funkci. Celé zařízení by v autě mělo být tak, jak by ho tam dal i výrobce vozidla. A co se týče druhého problému, pak  můžeme garantovat, že u systému montovaných u nás už Vás tyto anabáze nepotkají.

Sytémy HL PROPAN

Z palety výrobců LPG zařízení jsme zvolili ostravskou firmu www.hlpropan.cz. Jedná se o českého výrobce kvalitního systému vstřikování plynu Magic. Ten se vyznačuje příznivou cenou, dobrou kvalitou a dobrou seřiditelností parametrů.

Typ motoru Orientační cena včetně DPH
3-válcový motor

25 000 Kč

4-válcový motor 26 000 Kč
6-válcový motor 32 000 Kč
8-válcový motor

35 000 Kč

Pokud Vás tato možnost zaujala, tak nás neváhejte kontaktovat a my Vám rádi popíšeme všechny výhody i nevýhody přestavby Vašeho vozidla  a doporučíme vhodné řešení.

Sytémy LPG PRINS​

Nově jsme pro naše zákazníky nachystali montáže sady pro alternativní pohon LPG od holandské firmy PRINS. Tato značka představuje naprostou špičku na trhu a vyznačuje se velice dobrým renomé v podstatě v celé Evropě. Materiál pro přestavbu je sice o něco dražší než v případě českého systému, na druhou stranu je lepší také jejich životnost, přesnost, rychlost vstřikovačů a stálost seřízení. Díky těmto vlastnostem je toto zařízení obzvláště vhodné pro úpravu zanovních vozidel plnících aktuální emisní normy a vyžadující perfektní dávkování paliva.

Důležitou výhodou je také fakt, že v dohledné době Prins i pro náš trh nabídne zařízení pro úpravu přímovstřikových motorů, které v tuto chvíli v kvalitní podobě na trhu chybí.